Jak nietypowo wykorzystać płyn do płukania jamy ustnej?

Z programów telewizyjnych czy kolorowych czasopism dowiadujemy się, że produkt, z którego korzystamy zgodnie z jego przeznaczeniem, może być przez nas stosowany również w innych sytuacjach. Z bardzo szerokiego pola zastosowania znany jest m.in. płyn do płukania ust. Jeżeli do tej pory wyłącznie oczyszczaliśmy nim swoje zęby czy odświeżaliśmy nim oddech po zjedzeniu czegoś ostrego, zmieńmy to i przetestujmy go w nowym dla niego miejscu. Być może i tam wspaniale on zadziała.

W domu czy mieszkaniu na pewno posiadamy wiele takich urządzeń, które są wyposażone w ekrany. Raczej staramy się ich nie myć zwykłymi szmatkami, ale że te specjalne preparaty do ich mycia potrafią kosztować majątek, praktycznie w ogóle o nie nie dbamy. Mając pod ręką swój płyn, od razu to zrobimy. Sprawdźmy tylko, czy zawiera on w sobie alkohol, bo to właśnie ten związek najlepiej oczyszcza ekrany, usuwając z nich tłuszcz, brud, kurz oraz wszelkie ślady po palcach. Ekrany naszych komputerów i telewizorów w końcu zalśnią!

Płyn do płukania ust pomoże nam też przygotować perfekcyjne pranie. Przygotujmy sobie najpierw jego pełną szklankę i wrzućmy do bębna maszyny brudne ubrania oraz bieliznę. Następnie tą szklankę z preparatem dolejmy do pojemnika na proszek lub płyn do prania, razem oczywiście z tymi substancjami. Nastawmy pralkę na odpowiedni program, włączmy ją i poczekajmy na efekt końcowy. Będzie on zachwycający, choć możemy go w pierwszej chwili nie dostrzec. Płyn zdoła jednak zabić wszystkie bakterie oraz wirusy, które mogłyby osadzać się na noszonej przez nas codziennie odzieży, przechodząc do wnętrza naszych organizmów.

Naturalnie możemy jeszcze sami znajdować inne, równie nietypowe zastosowania dla zwykłych środków higienicznych czy pielęgnacyjnych. Perfekcyjne panie domu uważają nawet, że płyn do płukania ust potrafi zastąpić praktycznie wszystkie chemikalia, jakimi zazwyczaj sprząta i myje się domostwa. Jeżeli więc zdarzy się nam sytuacja, w której nam ich nagle zabraknie, pamiętajmy, by sięgnąć po ten właśnie płyn.